STAJ İÇİN BİLGİLENDİRME VE İZLENECEK YOL

STAJ İÇİN BİLGİLENDİRME VE İZLENECEK YOL

ÖNCELİKLİ OLARAK SOSYOLOJİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ STAJ YAPACAKLARI KURUMU KENDİLERİ BULACAKLARDIR. ÖZEL VE KAMU KURUMLARINDA SOSYOLOG, SOSYAL HİZMET UZMANI, SOSYAL ÇALIŞMACILARIN BULUNDUĞU YERLERDE SOSYOLOG ÜNVANI İLE STAJ YAPABİLİRLER. TOPLAMDA 20 İŞ GÜNÜ ZORUNLU STAJ OLACAKTIR. AZ OLMAMALIDIR. FAZLA OLMASI BÖLÜM İÇİN SORUN DEĞİLDİR. GÖNÜLLÜ STAJLAR İLE KURUMUMUZ HERHANGİ BİR İŞLEM YAPMAMAKTADIR. BU TAMAMEN ÖĞRENCİNİN İNSİYATİFİNDEDİR. BUNUNLA İLGİLİ BİR BELGE TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.

AYNI ZAMANDA ÖZEL KURUMLARIN HALKLA İLİŞKİLER VE İNSAN KAYNAKLARI DEPARTMANLARINDA DA STAJ YAPABİLİRLER. STAJ YAPACAKLARI KURUMU VE ORADA HANGİ POZİSYONLA NE İŞ YAPACAKLARINA DAİR BİLGİYİ ÖNCELİKLE STAJ KOMİSYONU BAŞKANI İLE PAYLAŞARAK ONAY ALACAKLARDIR.

DERS VE SINAV DÖNEMLERİNDE STAJ YAPILMAMAKTADIR.

SADECE MEZUN DURUMUNDAKİLER BAŞKA DERS ALMIYORSA STAJINI DÖNEM İÇERİSİNDE YAPABİLİRLER.  STAJ FORMU TARİH ARALIĞI İSİM, KURUM BİLGİLERİ VE İMZASI DOLDURULARAK VE NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ DE EKLENEREK MAİL ATILARAK İŞLEMLER BAŞLATILIR.

1-  YÜZYÜZE EĞİTİM DÖNEMİNDE ÖĞRENCİ 2 ADET STAJ KABUL FORMUNU BİLGİLERİNİ FORMA GİREREK İMZALAR VE 2 ADET KİMLİK FOTOKOPİSİNİ DE EKLER
2- DAHA SONRA BÖLÜM STAJ KOMİSYONU BAŞKANINA FORMU İMZALATIR.
3- ÖĞRENCİ STAJ YAPACAĞI KURUMA GİDER, İŞYERİ BİLGİLERİ FORMA GİRİLİR VE FORM KURUM YETKİLİSİNE İMZA VE KAŞELETTİRİLİR.
4- ÖĞRENCİ BÖLÜMÜNE GELEREK STAJ YAPACAĞI KURUMUN BÖLÜMCE UYGUN OLUP OLMADIĞININ ONAYLANMASI İÇİN TEKRAR BÖLÜM STAJ KOMİSYONU BAŞKANINA GİDEREK UYGUNDUR KISMINI İMZALATTIRIR.
 

5-STAJ KABUL FORMU EN GEÇ 5 GÜN ÖNCEDEN FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ DEKANLIK YAZI İŞLERİ STAJ BİRİMİNE TESLİM EDİLMELİ VE SONRASINDA İLGİLİ BİRİMDEN ALINACAK SGK EVRAKI STAJ SÜRESİNCE ÖĞRENCİNİN YANINDA BULUNMALIDIR.
 

6- ÖĞRENCİ STAJYER DEĞERLENDİRME FORMUNU RESMİNİ DE EKLEYEREK İŞYERİNE TESLİM EDER.
7- STAJ SONUNDA STAJIN YAPILDIĞI KURUM STAJYER DEĞERLENDİRME FORMUNU KAPALI ZARF İÇİNDE VE MÜHÜRLÜ OLARAK POSTA YOLUYLA YADA STAJYER ARACILIĞIYLA SOSYOLOJİ BÖLÜM SEKRETERLİĞİNE GÖNDERİR. BAŞKA BİR İŞLEM YAPILMAMAKTADIR.

ÖNEMLİ !!:  HER ÖĞRENCİNİN STAJININ TRANSKRİPTİNE İŞLEMESİ İÇİN SON SINIFIN İLK DÖNEMİNDE STAJ DERSİNİ SEÇMESİ GEREKMEKTEDİR.


STAJ KOMİSYONU BAŞKANI: DOÇ. DR. SEVİM ATİLA DEMİR'DİR.