Ana Sayfa
Duyurular
Staj İçin Bilgilendirme ve İzlenecek Yol

STAJ İÇİN BİLGİLENDİRME VE İZLENECEK YOL

STAJ İÇİN BİLGİLENDİRME VE İZLENECEK YOL

ÖNCELİKLİ OLARAK SOSYOLOJİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ STAJ YAPACAKLARI KURUMU KENDİLERİ BULACAKLARDIR. ÖZEL VE KAMU KURUMLARINDA SOSYOLOG, SOSYAL HİZMET UZMANI, SOSYAL ÇALIŞMACILARIN BULUNDUĞU YERLERDE SOSYOLOG ÜNVANI İLE STAJ YAPABİLİRLER. TOPLAMDA 20 İŞ GÜNÜ ZORUNLU STAJ OLACAKTIR. AZ OLMAMALIDIR. EĞER STAJ SÜRECİNDE HASTALIK VS. DURUMLARI NEDENİ İLE İŞE GİDİLEMEDİ İSE SONRASINA İLAVE YAPILMALI VE 20 İŞ GÜNÜNE TAMAMLANMALIDIR.  FAZLA OLMASI BÖLÜM İÇİN SORUN DEĞİLDİR. GÖNÜLLÜ STAJLAR İLE KURUMUMUZ HERHANGİ BİR İŞLEM YAPMAMAKTADIR. BU TAMAMEN ÖĞRENCİNİN İNSİYATİFİNDEDİR. BUNUNLA İLGİLİ BİR BELGE TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.

AYNI ZAMANDA ÖZEL KURUMLARIN HALKLA İLİŞKİLER VE İNSAN KAYNAKLARI DEPARTMANLARINDA DA STAJ YAPABİLİRLER. STAJ YAPACAKLARI KURUMU VE ORADA HANGİ POZİSYONLA NE İŞ YAPACAKLARINA DAİR BİLGİYİ ÖNCELİKLE STAJ KOMİSYONU BAŞKANI İLE PAYLAŞARAK ONAY ALACAKLARDIR.

DERS VE SINAV DÖNEMLERİNDE STAJ YAPILMAMAKTADIR.

SADECE MEZUN DURUMUNDAKİLER BAŞKA DERS ALMIYORSA STAJINI DÖNEM İÇERİSİNDE YAPABİLİRLER.  STAJ FORMU TARİH ARALIĞI İSİM, KURUM BİLGİLERİ VE İMZASI DOLDURULARAK VE NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ DE EKLENEREK MAİL ATILARAK veya elden İŞLEMLER BAŞLATILIR.

STAJ BAŞLATMA

 Staj formunun gerekli kısımları doldurulur ve imzalanır. Kurum bilgileri ve imzası da olacak şekilde Arş.Gör. Osman Aydoğan’a gönderilir veya elden imzalatılır. Mutlaka staj yapılacak tarih aralığı doldurulmalıdır.  Bölüm gerekli kısımları imzalanarak öğrenciye ve dekanlığa iletilerek süreç başlar. Sonrasında staj başlatılabilir. Staj bittikten sonra ise staj değerlendirme formu kurum tarafından doldurulur ve bölüm sekreterimiz Hatice Kılıç adına bölüme gönderilir veya elden teslim edilebilir.

 

5-STAJ KABUL FORMU EN GEÇ 5 GÜN ÖNCEDEN tüm kısımlar doldurulmuş halde FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ DEKANLIK YAZI İŞLERİ STAJ BİRİMİNE TESLİM EDİLMELİDİR.

STAJ TAMAMLANDIKTAN SONRA 

6- ÖĞRENCİ STAJYER DEĞERLENDİRME FORMUNU RESMİNİ DE EKLEYEREK İŞYERİNE TESLİM EDER.
7- STAJ SONUNDA STAJIN YAPILDIĞI KURUM STAJYER DEĞERLENDİRME FORMUNU KAPALI ZARF İÇİNDE VE MÜHÜRLÜ OLARAK POSTA YOLUYLA YADA STAJYER ARACILIĞIYLA SOSYOLOJİ BÖLÜM SEKRETERLİĞİNE GÖNDERİR. BAŞKA BİR İŞLEM YAPILMAMAKTADIR.

ÖNEMLİ !!:  HER ÖĞRENCİNİN STAJININ TRANSKRİPTİNE İŞLEMESİ İÇİN SON SINIFIN İLK DÖNEMİNDE (7. Yarıyılda) STAJ DERSİNİ SEÇMESİ GEREKMEKTEDİR. STAJ YAPILMAMIŞ OLSA DA O SIRADA YİNE DE SEÇİLMELİDİR.


Staj Komisyonu Başkanı: Prof. Dr. Sevim Atila Demir'dir.  Staj ile ilgili soru ve imza süreçleriniz için Arş. Gör. Osman Aydoğan’a mail atabilirsiniz.